NASZ KATALOG BYLIN I TRAW
Podział według nazw łacińskich
W sprawie zamówień indywidualnych oraz hurtowych prosimy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy.

A B C D E F G H I K L M O P R S T V Y

  TRAWY

Trawy 

 

Calamagrostis 'karl foerster” Trzciniczek ostrokwiatowy
kod: TR651 wys. 100-150 cm kolor: kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Kępiasta, niezbyt rozrastająca się trawa. W czasie kwitnienia osiąga wys. do 150 cm. Wiechy kłosów pojawiają się już w VI, potem przybierają beżowożółtą barwę i pozostają dekoracyjne aż do jesieni. Niewielkie wymagania glebowe. Do sadzenia na rabatach pojedynczo lub 2-3 w grupie.
Carex berggrenii Turzyca nowozelandzka
kod: TR652 wys. 30 cm kolor: kwitnie: V-VI stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Niziutka turzyca nowozelandzka w ciepłych odcieniach brązu. Tworzy zaledwie kilku centymetrowe, gęste kobierce wąskich liści poprzeplatanych drobnymi, praw.ie czarnymi kwiatostanami. Lubi stanowiska nasłonecznione, choć nadaje się również do nieco zacienionych partii ogrodu.ajczęściej sadzona w masie, ciekawie też wygląda na żwirowym tle.
Carex buchananii Turzyca buchanana
kod: TR653 wys. 50 cm kolor: kwitnie: V-VI stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Jej źdźbła tworzą zwarte, sztywno w górę rozszerzające się kępy o atrakcyjnym czerwono-brązowym kolorze.Liście zachowują swoje kolory również zimą. Rośnie dobrze w każdej glebie , stanowiska słoneczne do częściowo zacienionych. Bardzo ładnie wygląda na obwódkach, wrzosowiskach, przy jasnych kamieniach na skalniakach lub w pobliżu oczek wodnych.
Carex hachijoensis   'Evergold' Turzyca hachijońska
kod: TR654 wys. 25-30 cm kolor: kwitnie: VI stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Kępiasta trawa o powolnym wzroście.Liście jasnożółte z zielonym brzegiem.Dobrze rośnie  w umiarkowanie wilgotnym i lekko kwaśnym podłożu.  Z uwagi na atrakcyjność liści i małe wymagania, ma wszechstronne zastosowanie zarówno w parkach, jak i małych ogrodach, tarasach; stosowana na obwódkach, skalniakach i w strefie bagiennej.
Carex Silver Sceptre Turzyca morrowa
kod: TR655 wys. 25-30 cm kolor: kwitnie: stanowisko: półcieniste
cieniste
 Niewysoka, zgrabna  trawa  w delikatnej, chłodnej kolorystyce.Ma wyraźnie łukowate, smukłe liście ze srebrnawo-białym paseczkiem na brzegu, które układają się w symetryczną, okrągławą kępę. Idealna na pojedyncze okazy lub do pojemników.Preferuje stanowiska cieniste i ocienione oraz wilgotną glebę.
Festuca gauteri scoparia Kostrzewa miotlasta
kod: TR656 wys. 15-20 cm kolor: kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Zimozielona trawa tworząca zwarte poduszki.Szybko się rozrasta, .Gatunek ten nie lubi pełnego słońca, a długotrwałą suszę znosi tylko w półcieniu i cieniu.W korzystnych warunkach, na glebach przeciętnych ogrodowych, intensywna zieleń kęp utrzymuje się przez cały rok. Kostrzewa miotlasta zalecana jest do obsadzania ogródków skalnych, rabat i okrywania dużych powierzchni.
Festuca ovina Elijah Blue Kostrzewa Elijah Blue
kod: TR657 wys. 15-30 cm kolor: kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Trawa ta  nadaje się do wysadzania na rabatach, w ogrodach skalnych.  Można stosować ją jako roślinę obwódkową, a przy gęstym sadzeniu może spełniać funkcję rośliny okrywowej.   Wymaga gleb lekkich oraz stanowisk suchych i ciepłych.Miejsca słoneczne i odsłonięte od wiatru sprzyjają lepszemu wybarwieniu się liści.
Hordeum jubatum Jęczmień grzywiasty
kod: TR658 wys. 50 cm kolor: kwitnie: VII-VIII stanowisko: słoneczne
Trawa ta tworzy gęste kępy.Kwiaty w postaci kłosków tworzą efektownie przeginające się kłosy o długich, delikatnych ościach barwy różowawej, do fioletowej na końcach. Zastosowanie na rabatach kwiatowych, wśród innych ozdobnych traw lub w małych kępach na trawniku.Trawa preferuje przepuszczalne, próchniczne i wilgotne podłoże, a po rozrośnięciu znosi nawet suszę.
Imperata cylindrica 'Red Baron' Imperata cylindryczna
kod: TR659 wys. 40 cm kolor: kwitnie: VIII-IX stanowisko: słoneczne półcieniste
 Należy do roślin łatwych w uprawie, nie ma specjalnych wymagań odnośnie gleby.Liście na początku wegetacji zielone, zaczynają stopniowo przebarwiać się na czerwono.Do uzyskania intensywnych kolorów potrzebuje dużo słońca i umiarkowanego podlewania. Nadaje się do wysadzania na rabatach, najlepiej prezentuje się gdy wysadzona jest w większych grupach.
Miscanthus sacchriflorus Miskant cukrowy
kod: TR660 wys. 60-200 cm kolor: kwitnie: IX-X stanowisko: słoneczne
 Wysoka i ekspansywna trawa tworząca szybko bezkresne łany.Pięknie przebarwia się w ciepłych odcieniach żółci, pomarańczu aż do brązu .Trawa o niewielkich wymaganiach. Dobrze rośnie na każdej glebie, nawet suchej i jałowej. Silnie się rozrasta, nadaje się więc do większych naturalistycznych nasadzeń.
Miscanthus sinensis „Zebrinus”  Miskant chiński
kod: TR661 wys. 150 cm kolor: kwitnie: VIII-IX stanowisko: słoneczne
 Kępiasta, bylinowa trawa fascynuje zwartym, wzniesionym pokrojem, efektownymi kwiatostanami i kolorowymi źdźbłami. Zielono-oliwkowe liście mają złotożółte, poprzeczne paski. Miskanty stosuje się do dużych ogrodów,wysadza grupami wśród drzew lub pojedynczo na obrzeżach rabat bylinowych. Szczególnie korzystnie wyglądają na tle ścian budynków oraz w pobliżu zbiorników wodnych.Wymaga żyznych gleb oraz stanowisk umiarkowanie wilgotnych, wilgotnych.
Panicum virgatum Rehbraun  Proso rózgowate
kod: TR662 wys. 150 cm kolor: kwitnie: VIII-IX stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Trawa ta  charakteryzuje się zwartym, wyprostowanym pokrojem. Liście trzcinowate, proste lub lekko wygięte, zielone z brązowym odcieniem, jesienią purpurowe i czerwone. Wzniesione pędy kwiatowe wyrastają ponad liście. Nadają się do cięcia i suszenia. Zamarznięte pędy tej rośliny doskonale wyglądają w okresie zimowym, dlatego zaleca się ścinać je dopiero wczesną wiosną. Roślina może być stosowana do sadzenia pojedynczo na rabatach lub w obwódkach, na trawnikach, w ogrodach wrzosowiskowych, nad brzegami zbiorników wodnych. Nadaje się również do uprawy pojemnikowej na tarasach ale niezbędne jest wówczas regularne podlewanie i zasilanie nawozami. Wymaga gleb żyznych, , umiarkowanie wilgotnych i wilgotnych.
Pennisetum alopecuroides  Rozplenica japońska
kod: TR663 wys. 80 cm kolor: kwitnie: VIII-X stanowisko: słoneczne
 Rozplenica tworzy zwarte kępy. Ma wąskie, szarozielone , lekko wygięte liście.   Kłosy wyrastają ponad kępy liściowe, koloru czerwonobrązowego.  Lubi stanowisko słoneczne i ciepłe, osłonięte przed wiatrem , glebe  umiarkowanie suchą , przepuszczaln ą, bogat ą w składniki odżywcze.  Rozplenica japońska doskonale prezentuje się sadzona pojedynczo jak również w skupiskach. Uprawiana jest na obwódkach bylinowych, na obrzeżach zbiorników wodnych i strumieni oraz do ogrodów trawiastych i wrzosowiskowych. Dobrze wygląda w kompozycji z bylinami kwitnącymi jesienią, takimi jak astry, rudbekie.
Pennisetum alopecuroides Hameln  Rozplenica japońska Hameln
kod: TR664 wys. 50-60 cm kolor: kwitnie: VII-VIII stanowisko: słoneczne
 Posiada liście ciemnozielone , niezbyt szerokie stosunkowo sztywne . Końcówki liści lekko przewieszają się w dół. Liście na jesień przebarwiają się na czerwony kolor.Kwitnie stosunkowo wcześnie , praktycznie aż do przymrozków. Wymaga gleby lekkiej , przepuszczalnej o odczynie zasadowym. Stanowisko jak w przypadku większości rozplenic powinno być osłonięte , nasłonecznione.
Spartina pectinata „Aureomarginata”  Spartyna grzebieniasta
kod: TR665 wys. 150 cm kolor: kwitnie: VII-VIII stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Silnie rosnąca, ozdobna trawa.Liście wąskie, łukowato przewieszające się, ciemnozielone z wąskim, żółtym obrzeżeniem. Rozrasta się podziemnymi rozłogami. Liście bardzo odporne na warunki atmosferyczne, po zeschnięciu pozostają ozdobne przez całą zimę. Wymaga stanowiska raczej wilgotnego. Pięknie wygląda w pobliżu wody. Doskonała na rabaty pojedynczo lun 2-3 w grupie.