NASZ KATALOG BYLIN I TRAW
Podział według nazw łacińskich
W sprawie zamówień indywidualnych oraz hurtowych prosimy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy.

A B C D E F G H I K L M O P R S T V Y

  TRAWY

Katalog "E"

 

Echinacea purpurea ‘Magnus‘ Jeżówka purpurowa
kod: E231 wys. 60-70 cm kolor: różowe kwitnie: VII-VII stanowisko: słoneczne
 Bylina o sztywnych, wyprostowanych, słabo rozgałęzionych pędach. Jeżówka jest łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna. Doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych.
Echinacea purpurea ‘Alba‘ Jeżówka purpurowa
kod: E232 wys. 60-70 cm kolor: białe kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Odznacza się przykuwającymi wzrok dużymi białymi kwiatami, które silenie kontrastują z zielonymi liśćmi. Jeżówka jest łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna. Nadaje się do sadzenia na rabatach, w ogrodach utrzymanych w stylu angielskim.
Echinacea purpurea Doubledecker Jeżówka purpurowa
kod: E233 wys. 100 cm kolor: różowe kwitnie: VII-X stanowisko: słoneczne
 Okazała bylina o piętrowych kwiatach. Koszyczki kwiatowe osiągają średnicę do 12 cm. Jest niezwykle oryginalna. Echinacea purpurea jest typową byliną rabatową, nadającą się również do uprawy na kwiat cięty. Najlepiej sprawdza się na glebach próchnicznych, dość żyznych, umiarkowanie wilgotnych. Preferuje przy tym stanowiska słoneczne.
ECHINACEA Double Scoop Raspberry Jeżówka
kod: E234 wys. 60-90 cm kolor: ciemnoróżowe kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Bardzo piękna odmiana o dużych, pełnych, pachnących kwiatach w kolorze ciemnego różu. Zawiązuje bardzo dużo kwiatów na silnych łodygach. Wymaga żyznych, wilgotnych w sezonie gleb, miejsce słoneczne do półcienistego. Jest rośliną tolerancyjną, znosi susze i upały.
ECHINACEA Sombrero Salsa Red Jeżówka
kod: E235 wys. 50-60 cm kolor: czerwone kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Odmiana ta zachwyca wspaniałym intensywnie czerwonym kolorem kwiatów. Doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu takich roślin jak: rudbekie, świecznice, przetaczniki, odętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne.
ECHINACEA Sombrero Sandy Jeżówka
kod: E236 wys. 50-60 cm kolor: żółte kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Odmiana ta zachwyca bardzo intensywnym, żółtym kolorem kwiatów. Doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu takich roślin jak: rudbekie, świecznice, przetaczniki, odętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie. obrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne.
Erodium x variabile ‘Bishops Form‘ Iglica zmienna
kod: E237 wys. 10-15 cm kolor: różowe kwitnie: V-VI stanowisko: słoneczne
 Niska, kępiasta roślinka. Bardzo zwarte kępki zielonych, delikatnie owłosionych listeczków zarysie przypominające serca. Od maja do października parę centymetrów nad kępką pojawiają się liczne, różowe z karminowymi żyłkami kwiatki wielkości około 1 cm średnicy.
Sadząc ją musimy pamiętać, że roślina rośnie stosunkowo wolno i nie może być sadzona w pobliżu ekspansywnych roślin, bo zostanie zagłuszona. Sadzimy ją w miejscach słonecznych. Gleba powinna być lekka, przepuszczalna i niezbyt żyzna.
ERYSIMUM linifolium Variegatum Peach Pszonak
kod: E238 wys. 20-50 cm kolor: różowo-pomarańczowe kwitnie: IV-V stanowisko: słoneczne
 Roślina ta ma gęsto ulistnione łodygi, na których wiosną i wczesnym latem pojawiają się pachnące, liliowe kwiaty o czterech płatkach. 'Variegatum' ma podłużne liście o złotych brzegach, dzięki którym wygląda ładnie nawet poza okresem kwitnienia.
ERYSIMUM Red Jep Pszonak
kod: E239 wys. 20-50 cm kolor: czerwonobrązowe kwitnie: IV-V stanowisko: słoneczne
 Roślina wzniesiona, rozkrzewiona, pędy zdrewniałe u nasady. Liście szerokolancetowate, zimotrwałe. Kwiaty czteropłatkowe, czerwonobrązowe. Gleba wapienna, przepuszczalna. Zastosowanie na rabaty, obwódki oraz na kwiat cięty.
Eupatorium purpureum Sadziec purpurowy
kod: E240 wys. 150-200 cm kolor: różowe kwitnie: VIII-IX stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Bylina-olbrzym, dekoracyjna i obficie kwitnąca, ceniona przez motyle. Wytrzymała na silne podmuchy wiatru. Lubi miejsca ciepłe, glebę średnio wilgotną do wilgotnej, żyzną, ciężką. Zastosowanie; jako roślina pojedyńcza, na brzegu oczka wodnego lub z tyłu za niskimi bylinami.
Euphorbia myrsinites Wilczomlecz mirtowaty
kod: E241 wys. 20-25 cm kolor: żółte kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Wilczomlecz mirtowaty ma pięknie płożące się pędy (około 15 cm długości), błękitnoszare liście długości około 3 cm, żółte kwiaty. Lubi miejsca jasne, słoneczne. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, lekkiej, umiarkowanie wilgotnej. Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest obcinanie przekwitniętych kwiatostanów, razem ze starymi już pędami.
Euphorbia polychroma Wilczomlecz
kod: E242 wys. 30-40 cm kolor: żółte kwitnie: V-VI stanowisko: słoneczne
 Wilczomlecz pstry to ozdobna bylina tworząca regularne, okrągłe kępy. Najładniej wygląda od  kwietnia do  czerwca kiedy roślina okryta jest żółto-zielonymi kwiatami, które wspaniale kontrastują z zielonym ulistnieniem. Lubi być sadzony w bezpośrednim sąsiedztwie oczka wodnego,  wzdłuż strumyków.  Ładnie wygląda w kompozycji z przywrotnikem, języczką czy brunnerą. Dobrze czuje się również  na rabatach, skalniakach jak i pojemnikach stojących. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste oraz wilgotne podłoże.
 Epimedium alpinum  Epimedium alpejskie
kod: E243 wys. 30 cm kolor: różowe kwitnie: V-VII stanowisko: półcieniste
cieniste
 Epimedium  to wspaniała zimozielona roślina okrywowa, która fantastycznie sprawdza się w zacienionych miejscach ogrodu. Jej liście są sercowate, dodatkowo na wiosnę i jesienią zdobią je liczne brązowe przebarwienia. Epimedium należy sadzić w miejscach półcienistych oraz cienistych w glebie żyznej i wilgotnej.
 ERISIMUM x allionii  Pszonak allioniego
kod: E244 wys. 20-50 cm kolor: pomarańczowe kwitnie: IV-V stanowisko: słoneczne
 Bylina rosnąca kępkowato, o wzniesionych pędach. Kwiaty w rzadko spotykanym pomarańczowym koloze. Jest to dość dobry gatunek do kolorystycznych zestawień na zboczach skalniaka. Nie ma specjalnych wymagań.