NASZ KATALOG BYLIN I TRAW
Podział według nazw łacińskich
W sprawie zamówień indywidualnych oraz hurtowych prosimy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy.

A B C D E F G H I K L M O P R S T V Y

  TRAWY

Katalog "G"

   

Gaillardia Fanfare Blaze Gajlardia
kod: G261 wys. 50 cm kolor: pomarańczowo-żółte kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Gailardia "Fanfare" to niezwykła i interesująca bylina rabatowa. Kwiaty tej odmiany wyglądem przypominają stokrotkę a płatki mają kształt trąbek. Odmiana ma bardzo duże kwiaty (do 25 cm średnicy) oraz dwubarwne żółto-szkarłatne kwiaty, ktore znakomicie kontrastują z szarozielonymi liśćmi. Kwitne od początku czerwca aż do jesieni i nadaje się znakomicie jako kwiat cięty.
Gaillardia aristata   Sunburts™ Orange Gajlardia oścista
kod: G262 wys. 30-45 cm kolor: żółto-pomarańczowe kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Bylina charakteryzuje się bardzo ciekawym, wyjątkowym zabarwieniem kwiatów. Wzrok przyciągają żółte kwiaty języczkowe z pomarańczowymi kwiatami rurkowymi. Kwiaty nadają się do cięcia. Odmiana poradzi sobie na każdej umiarkowanie wilgotnej glebie, o ile zapewnimy jej dostateczną ilość światła słonecznego.
Gaillardia aristata   Sunburts™ Red with  Yellow Tip Gajlardia oścista
kod: G263 wys. 30-40 cm kolor: czerwono-żółte kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Bylina charakteryzuje się bardzo ciekawym, wyjątkowym zabarwieniem kwiatów. Wzrok przyciągają czerwone kwiaty języczkowe z żółtymi delikatnymi końcówkami. Można ją wysadzać na rabatach, jak również w pojemnikach umieszczanyh na tarasach i balkonach. Kwiaty nadają się do cięcia. Odmiana poradzi sobie na każdej umiarkowanie wilgotnej glebie, o ile zapewnimy jej dostateczną ilość światła słonecznego.
Gaillardia aristata Sunburts™ Yellow with Red Gajlardia oścista
kod: G264 wys. 30-40 cm kolor: żółto-czerwone kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Bylina charakteryzuje sięczerwonymi kwiatami z żółtym zakończeniem. Szczególnie dobrze nadaje się do uprawy na kwiaty cięte, można ją jednak z powodzeniem sadzić również na rabatach. Nie należy do roślin wymagających. Poradzi sobie na każdej umiarkowanie wilgotnej glebie, o ile zapewnimy jej dostateczną ilość światła słonecznego.
Gaultheria procumbens   WinterPearls®  ‘Big Berry‘ Gajlardia
kod: G265 wys. 15-20 cm kolor: białe kwitnie: X-XI stanowisko: półcieniste
cieniste

Cenna, zimozielona krzewinka z rodziny wrzosowatych, mocno płożąca się, zadarniająca, szeroko rozrastająca się dzięki podziemnym rozłogom. Kwitnie latem, kwiaty ma bardzo ozdobne, białe lub różowawe, dzwonkowate, przypominające konwalie. Liście ma błyszczące, skórzaste, ciemnozielone, jesienią zmieniające kolor na purpurowozielony. Młode listki o zabarwieniu czekoladowoczerwonym. Po kwitnieniu dojrzewają duże, szkarłatne owoce, które dekorują rośliny od jesieni aż do wiosny. Nadaje się do pojemników na tarasie, balkonie czy w ogrodzie, oraz w kompozycji z wrzosami, pierisami, bażynami, skimmiami czy borówką brusznicą. Wspaniała do barwnych kompozycji kolorystycznych.

Gaura lindheimeri Pink Dwarf Gaura
kod: G266 wys. 20-30 cm kolor: czerwone kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Roślina ta charakteryzuje się zwartym pokrojem i niższym w stosunku do gatunku wzrostem. Nadaje się do wysadzania na rabatach, w pojemnikach a także w ogrodach naturalistycznych. Jej wymagania to: lekka, piaszczysta gleba znajdująca się w słonecznym, ciepłym, umiarkowanie wilgotnym miejscu.
Gaura lindheimerii Geyser® White Gaura
kod: G267 wys. 80 cm kolor: białe kwitnie: VI-X stanowisko: słoneczne
 Wysoka roślina. Kwiaty białe, delikatnie zaróżowione pojawiają się na mocnych, silnie rozgałęzionych łodygach z wąskimi liśćmi. Przyciąga bardzo dużo motyli. Lubi miejsca słoneczne i ciepłe z glebą przepuszczalną i lekko wilgotną.
Gaura lindheimerii Geyser® Pink Gaura
kod: G268 wys. 80 cm kolor: różowe kwitnie: VI-X stanowisko: słoneczne
 Wysoka roślina. Kwiaty różowe pojawiają się na mocnych, silnie rozgałęzionych łodygach z wąskimi liśćmi. Przyciąga bardzo dużo motyli. Lubi miejsca słoneczne i ciepłe z glebą przepuszczalną i lekko wilgotną.
Gentiana septemfida var. lagodechiana  'Select' Goryczka siedmiodzielna
kod: G269 wys. 15-20 cm kolor: niebieskie kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Roślina wieloletnia, bylina o pokładających się pędach, ulistnionych. Na ich wierzchołkach usadzone są kwiaty w formie dzwonka, z kielichem do góry. Pokrój rośliny zwięzły. Kwiaty – kolor ciemnolazurowoniebieski, gardziel kielicha prawie biała. Lubi słoneczne, przewiewne i chłodne stanowiska. Do nasadzeń w ogródkach skalnych i na rabatach.
Gentiana sino-ornata  'Alba' Goryczka chińska
kod: G270 wys. 15-20 cm kolor: białe kwitnie: IX-X stanowisko: słoneczne
 Bylina ta posiada duże białe kwiaty. Tworzy darń z wieloma płożącymi się pędami płonymi. Wymaga stanowiska słonecznego, podłoża bardzo przepuszczalnego, stale wilgotnego o lekko kwaśnym odczynie, z dodatkiem torfu. Stosowana w nasadzeniach naturalistycznych, w ogrodach skalnych.
Geum coccineum Koi Kuklik
kod: G271 wys. 20-30 cm kolor: pomarańczowe kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Posiada intensywnie zielone, ozdobne liście oraz pomarańczowe kwiaty. Potrzebuje gleby żyznej i wilgotnej oraz słonecznego lub lekko cienistego stanowiska. Jest dobry do większych ogrodów skalnych. Wspaniale nadaje się na kwiat cięty.
Geum chiloense Lady Stratheden (Goldball) Kuklik
kod: G272 wys. 50-60 cm kolor: żółte kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Jest w pełni odporną byliną o pełnych złocisto-żółtych kwiatach, które ukazują się od czerwca do sierpnia. Roślina nadaje się idealnie na rabaty bylinowe, do ogrodu skalnego lub do uprawy doniczkowej.
Geum chiloense Mrs.Bradshaw (Feuerball) Kuklik
kod: G273 wys. 50-60 cm kolor: czerwone kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Jedna z najpiękniejszych odmian kuklika o przyciągających wzrok szkarłatnych kwiatach osadzonych na jaskrawo zielonych, wiodkich łodygach kwiatowych. Regularne usuwanie suchych lub zwiędłych kwiatów przedłuży okres kwitnienia aż do jesieni.
Goniolimon tataricum Zatrwian tatarski
kod: G274 wys. 10-50 cm kolor: białe kwitnie: VIII-IX stanowisko: słoneczne
 Roślina wieloletnia o białych, drobnych kwiatach zebranych w wiechowate kwiatostany. Polecana do uprawy na kwiat cięty do suchych bukietów, wieńców, dekoracji wiązanek oraz na rabaty. Wymaga gleby żyznej, ciepłej, zasobnej w wapno i słonecznego stanowiska.
articles Gypsophila paniculata Snowflake Łyszczec wiechowaty
kod: G275 wys. 234567 kolor: białe kwitnie: 234567 stanowisko: 234567
 opis
articles  ?????????  ?????????
kod: G276 wys. 234567 kolor: 234567 kwitnie: 234567 stanowisko: 234567
 opis
Gypsophila paniculata Snowflake Łyszczec wiechowaty
kod: G275 wys. 60-100 cm kolor: białe kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Łyszczec wiechowaty  charakteryzuje się sztywnymi i mocno rozgałęzionymi łodygami, bezogonkowymi liśćmi a także pięknymi kwiatostanami, dzięki którym roślina ta jest tak pożądana w ogrodach. Wymaga stanowiska jasnego, bardzo słonecznego. W innych miejscach źle rośnie, słabo kwitnie. Gleba powinna być przepuszczalna, lekko kwaśna, umiarkowanie wilgotna.
Gentiana acaulis Goryczka bezłodygowa
kod: G276 wys. 10 cm kolor: ciemnoniebieskie kwitnie: IV-VI stanowisko: słoneczne
 Goryczka bezłodygowa jest rośliną wieloletnią o kępiastym pokroju i przepięknych kwiatach. Duże, lejkowate i przepięknie wybarwione kwiaty zdobią roślinę od kwietnia do czerwca. Lubi stanowiska słoneczne i przepuszczalną ciężką glebę. Będzie ozdobą każdego skalniaka lub rabatki.