NASZ KATALOG BYLIN I TRAW
Podział według nazw łacińskich
W sprawie zamówień indywidualnych oraz hurtowych prosimy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy.

A B C D E F G H I K L M O P R S T V Y

  TRAWY

Katalog "L"

   

Lavandula angustifolia Blue Scent™ Lawenda wąskolistna
kod: L331 wys. 20-30 cm kolor: fioletowe kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Niska, zimozielona, aromatyczna bylina. Ma zwarty pokrój. Liście równowąskie, zielone, pokryte srebrzystym kutnerem. Jest odporna na suszę, lubi gleby lekkie, piaszczyste, wapienne. Nadaje się do sadzenia w ogródkach skalnych, na skarpach, rabatach, w kącikach z roślinami aromatycznymi.
Lavandula  st.Little Bee® Deep Rose Lawenda
kod: L332 wys. 50-60 cm kolor: jasnoróżowe kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Ta ciepłolubna krzewinka o wys. 50 cm i szer. 60 cm, może wymarzać. Nadaje się na słoneczne, zaciszne i ciepłe stanowiska.  Podłoże winno być umiarkowanie żyzne, wapienne i bardzo przepuszczalne. Przed zimą należy roślinę obsypać kopczykiem kompostu, torfu lub kory, ewentualnie przenieść do chłodnego, widnego pomieszczenia. Jest cenną rośliną na kwiat cięty i do suchych bukietów.
Lavandula angustifolia Silver Mist Lawenda wąskolistna
kod: L333 wys. 40-60 cm kolor: fioletowe kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Lawenda wąskolistna 'Silver Mist' to odmiana półkrzewiastej rośliny. Liście srebrzystoszare do niemalże białych, o podwiniętych brzegach, są pokryte silnie srebrzystym kutnerem, równowąskie, lancetowate, silnie aromatyczne. Najlepiej rośnie na słonecznych, ciepłych stanowiskach, na przepuszczalnych, łatwo nagrzewających się glebach, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Doskonale nadaje się do ogrodów w stylu śródziemnomorskim, na słoneczne rabaty ziołowe, obwódki i niskie żywopłoty. Szeroko wykorzystywane są jej suszone pędy i kwiaty, m.in. do tworzenia aromatycznych torebeczek do szaf, które pięknie pachną, ale również odstraszają mole.
Leontopodium alpinum Everest® Szarotka alpejska
kod: L334 wys. 10-15 cm kolor: białe kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Gatunek ten jest byliną górską, występującą w warunkach naturalnych na wapiennych skałach w Tatrach. Jest to bylina, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie skalnym, w którym winna być wysadzona na najwyższych półkach lub w szczelinach prawie pionowych ścian. Kwiatostany nadają się również do cięcia. Może rosnąć na każdej glebie zawierającej wapń. Źle wpływają na nią wahania wilgotności podłoża i powietrza.
Leucanthemum maximum Broadway Lights™ (P) Złocień wielki
kod: L335 wys. 30-45 cm kolor: kremowe kwitnie: VII-VIII stanowisko: słoneczne
 Roślina silnie krzewiąca się, o pędach, zakończonych dużymi kremowo-żółtymi koszyczkami kwiatowymi na tle ciemnozielonych liści. Bardzo dobrze rośnie na podłożu piaszczysto-gliniastym, na stanowisku o dużym nasłonecznieniu. Doskonale nadaje się do naturalistycznych założeń ogrodowych i parkowych. Może być również wykorzystywana jako kwiat cięty.
Leucanthemum   Sunshine Peach Złocień
kod: L336 wys. 25-30 cm kolor: żółte kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Jest to  wieloletnia roślina, która od typowego gatunku wyróżnia sie kompaktowym pokrojem i kolorem kwiatów. Kwiaty są brzoskwiniowe, z ciemną częścią u nasady i żółtym oczkiem. Tworzy  zwartą, zbitą kępę z pierzastymi, srebrno-zielonymi liśćmi.
Leucanthemum Laspider Złocień
kod: L337 wys. 80 cm kolor: białe kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Mrozoodporna bylina rabatowa, szybko się rozrasta. Duże, dekoracyjne, ale i delikatne w pokroju kwiaty rosną na sztywnych łodygach. Roślina nie ma tendencji do pokładania się. Zastosowanie znajduje głównie na rabatach, sprawdza się zarówno w ogrodach naturalistycznych jak i nowoczesnych. Nadaje się na kwiat cięty. Preferuje przepuszczaną glebę, ale śmiało poradzi sobie na glebach mniej urodzajnych i ciężkich .
Lewisia cotyledon ‘Regenbogen‘ Lewizja
kod: L338 wys. 15 cm kolor: mix pastelowe kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Najpiękniejsza roślinka skalna. Szerokie, mięsiste, zimozielone liście tworzą bardzo ładne duże rozety. Odmiana "Regenbogen" charakteryzuje się różnorodnością barw kwiatów. Wymagają lekko kwaśnego i dobrze zdrenowanego podłoża w szczelinach murków lub prawie pionowych skarp. W bezpośrednim sąsiedztwie grubych korzeni powinien znajdować się czysty żwir i drobne kamyki. Rozetki roślin należy posadzić w skośnej pozycji, aby woda nie gromadziła się w nasadzie liści.
Liatris spicata  ‘Kobold‘ Liatria kłosowa
kod: L339 wys. 30-40 cm kolor: fioletowe kwitnie: VI stanowisko: słoneczne
 Liatria to oryginalna bylina o nietypowych kwiatach, która fantastycznie sprawdza się na słonecznych rabatach, w nasadzeniach naturalistycznych jak i uprawiana na kwiat cięty. Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych w glebie żyznej i przepuszczalnej.
Liatris spicata Floristan® White Liatria kłosowa
kod: L340 wys. 50-160 cm kolor: białe kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Liatria to oryginalna bylina o nietypowych kwiatach, która fantastycznie sprawdza się na słonecznych rabatach, w nasadzeniach naturalistycznych jak i uprawiana na kwiat cięty. Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych w glebie żyznej i przepuszczalnej.
Lithodora diffusa Heavenly Blue Litodora
kod: L341 wys. 5-10 cm kolor: jasno-niebieskie kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
pólcieniste
 Roślina tworzy bardzo dekoracyjne kobierce drobnych, ciemnozielonych, lancetowatych liści oraz dzwonkowatych,jasno niebieskich  kwiatów. Dobrze rośnie na lekkiej, przepuszczalnej, próchnicznej glebie o kwaśnym odczynie na słonecznym stanowisku. Doskonale wygląda jako uzupełnienie nasadzeń ogrodach skalnych lub na wrzosowiskach.
Lithodora diffusa ‘Grace Ward‘ Litodora
kod: L342 wys. 15 cm kolor: niebieskie kwitnie: III-IV stanowisko: słoneczne
pólcieniste
 Roślina tworzy bardzo dekoracyjne kobierce drobnych, ciemnozielonych, lancetowatych liści oraz dzwonkowatych, jasno niebieskich kwiatów. Dobrze rośnie na lekkiej, przepuszczalnej, próchnicznej glebie o kwaśnym odczynie na słonecznym stanowisku. Doskonale wygląda jako uzupełnienie nasadzeń  ogrodach skalnych lub na wrzosowiskach.
Lobelia fulgens Queen Victoria Lobelia lśniąca
kod: L343 wys. 80 cm kolor: czerwona kwitnie: VI-IX stanowisko: słoneczne
 Lobelia wymaga słonecznego, osłoniętego stanowiska i stale wilgotnego, ale jednocześnie przepuszczalnego podłoża. Kwiaty czerwone, mocno odcinające się od ciemnych pędów tworzą bardzo ładny kontrast. Dodatkowym walorem ozdobnym byliny są liście w kolorze bordowym.
Lobelia speciosa ‘Fan® Salmon‘ F1 Lobelia okazała
kod: L344 wys. 50-70 cm kolor: łososiowa kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Atrakcyjna letnia bylina. Charakteryzuje się zwartym, wzniesionym pokrojem. Nadaje się do wysadzenia na rabaty oraz do uprawy pojemnikowej. Kwiaty można wykorzystywać do cięcia. Preferuje stanowiska słoneczne, umiarkowanie wilgotne, gdzie gleba jest żyzna i próchniczna.
Lobelia speciosa ‘Fan® Blue‘ F1 Lobelia okazała
kod: L345 wys. 50-70 cm kolor: fioletowa kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Atrakcyjna letnia bylina. Charakteryzuje się zwartym, wzniesionym pokrojem. Nadaje się do wysadzenia na rabaty oraz do uprawy pojemnikowej. Kwiaty można wykorzystywać do cięcia. Preferuje stanowiska słoneczne, umiarkowanie wilgotne, gdzie gleba jest żyzna i próchniczna.
Lobelia speciosa  ‘Fan® Scarlet‘ F1 Lobelia okazała
kod: L346 wys. 50-70 cm kolor: czerwona kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Atrakcyjna letnia bylina. Charakteryzuje się zwartym, wzniesionym pokrojem. Nadaje się do wysadzenia na rabaty oraz do uprawy pojemnikowej. Kwiaty można wykorzystywać do cięcia. Preferuje stanowiska słoneczne, umiarkowanie wilgotne, gdzie gleba jest żyzna i próchniczna.
Lupinus polyphyllus Gallery® Blue Shades Łubin trwały
kod: L347 wys. 40-50 cm kolor: fioletowe kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Łubin  jest byliną o liściach dłoniasto złożonych i długich, ozdobnych kwiatostanach.  Wymaga gleby żyznej, ubogiej w wapń.  Stanowisko powinno być słoneczne. W ogrodzie sadzi się go na dużych rabatach, najlepiej małymi grupami. Kwiaty można przeznaczyć do cięcia, ale nie są zbyt trwałe w wazonie.
Lupinus polyphyllus Gallery® Red Shades Łubin trwały
kod: L348 wys. 40-50 cm kolor: czerwone kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Łubin  jest byliną o liściach dłoniasto złożonych i długich, ozdobnych kwiatostanach.  Wymaga gleby żyznej, ubogiej w wapń,  Stanowisko powinno być słoneczne. W ogrodzie sadzi się go na dużych rabatach, najlepiej małymi grupami. Kwiaty można przeznaczyć do cięcia, ale nie są zbyt trwałe w wazonie.
Lychnis x haageana Lengai™ Red Firletka
kod: L349 wys. 20-25 cm kolor: czerwone kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne
 Roślina wieloletnia, bylina o zwartym pokroju, kwitnąca przez całe lato, ozdobna również z liści koloru brązowo zielonego, kwiaty szkarłatne. Gleba- umiarkowanie wilgotna, próchniczna, żyzna. Zastosowanie - do pojemników, na rabaty, na kwiat cięty.
Lychnis alpina Lara Firletka alpejska
kod: L350 wys. 15-25 cm kolor: różowe kwitnie: III-IV stanowisko: słoneczne
 Niepozorna roślina, ciekawa z pokroju i kwiatów.Tworzy przyziemne, wypukłe poduszeczki, składające się z rozetek równowąskich, zaostrzonych liści. Wymaga podłoża kwaśnego, próchniczno-gliniastego, zdrenowanego żwirem, przeciętnie wilgotnego oraz stanowisk słonecznych. Sadzona głównie w ogródkach skalnych, ale może być również wykorzystana na obwódki.
Lychnis Chalcedonica  Firletka chalcedońska
kod: L351 wys. 60-100 cm kolor: czerwone kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Bylina rabatowa o ognistoczerwonych kwiatach. Rośnie w kępie o dosyć sztywnym wyglądzie. Lubi stanowisko chłodne do umiarkowanie ciepłego. Glebę średnio wilgotną, próchniczną, żyzną. Wymaga nawożenia i obfitego podlewania. Nie toleruje długich okresów suszy.
Lychnis Chalcedonica  Firletka chalcedońska
kod: L352 wys. 60-100 cm kolor: białe kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Bylina rabatowa o białych kwiatach. Rośnie w kępie o dosyć sztywnym wyglądzie. Lubi stanowisko chłodne do umiarkowanie ciepłego. Glebę średnio wilgotną, próchniczną, żyzną. Wymaga nawożenia i obfitego podlewania. Nie toleruje długich okresów suszy.
Lysimachia punctata Alexander  Trojeść kropkowana
kod: L353 wys. 60-70 cm kolor: żółte, liść zielono-biało-różowy kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
pólcieniste
 Atrakcyjna bylina o wyprostowanych pędach. Posiada bogate, ciekawe ulistnienie i żółte kwiaty. Jest to roślina niewymagająca i długowieczna. Idealna na rabaty i do sadzenia nad wodą.