NASZ KATALOG BYLIN I TRAW
Podział według nazw łacińskich
W sprawie zamówień indywidualnych oraz hurtowych prosimy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy.

A B C D E F G H I K L M O P R S T V Y

  TRAWY

Katalog "R"

 

Rodgersia pinnata Rodgersia pierzasta
kod: R461 wys. 70-120 cm kolor: białe kwitnie: V-VII stanowisko: półcieniste, cieniste
 Dekoracyjna długowieczna szybko rozrastająca się bylina.Ma  bardzo dekoracyjne liście pierzaste , swym wyglądem przypominające liście kasztanowca.Bylina ta nadaje się do miejsc zacienionych lub półcienia , wymaga gleby wilgotnej.
Doskonała do nasadzeń wśród drzew i krzewów, wokół oczek wodnych.
Rosmarinus officinalis Rozmaryn lekarski
kod: R462 wys. 30 cm kolor: fioletowe kwitnie: ??? stanowisko: słoneczne
półcieniste
 Roślina wieloletnia, krzewinka zimozielona .Liście skórzaste, z wierzchu oliwkowozielone, od spodu szaroomszone .Kwiaty jasnofioletowe lub bladoniebieskie.Rośnie dobrze w ogródkach i na balkonach. Rozmaryn ma wyraźny słodkawy, kamforowy zapach przypominający zapach sosny i bardzo aromatyczny, lekko piekący smak.Rozmaryn lekarski działa rozkurczowo, wzmaga apetyt, pobudza trawienie, ale w większych dawkach jest szkodliwy dla zdrowia.
Rudbeckia fulgida  ‘Goldsturm‘ Rudbekia błyskotliwa
kod: R463 wys. 60 cm kolor: żółte kwitnie: VIII stanowisko: słoneczne
 Okazała, kępiasta bylina .Pedy rozgałęzione zakończone dużymi, złotożółtymi koszyczkami o czarnych środkach, średnica do 12 cm.Najlepiej rośnie na glebie żyznej, nie wysychającej latem. Doskonała na duże rabaty bylinowe. Ze względu na długie kwitnienie i sztywne pędy może być sadzona w dużych grupach .
Rudbeckia hirta ‘Cherokee Sunset’ Rudbekia omszona
kod: R464 wys. 50 cm kolor: pomarańczowe, żółte, brązowe kwitnie: VI-X stanowisko: słoneczne
 Rudbekia owłosiona  posiada półpełne lub pełne, różnobarwne kwiaty .Średnica koszyczka kwiatowego wynosi 10 cm. Warto wprowadzić roślinę na rabatę ze względu na ciekawą barwę kwiatów, które nadają się również do cięcia i długo zachowują świeżość w wazonie. Rudbeckia hirta      po winna być uprawiana na stanowiskach słonecznych, w przeciętnie żyznej, raczej suchej do umiarkowanie wilgotnej glebie.