NASZ KATALOG BYLIN I TRAW
Podział według nazw łacińskich
W sprawie zamówień indywidualnych oraz hurtowych prosimy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy.

A B C D E F G H I K L M O P R S T V Y

  TRAWY

Katalog "T"

 

Thalictrum aquilegifolium Rutewka orlikolistna
kod: T521 wys. 100-120 cm kolor: różowe kwitnie: V-VII stanowisko: półcieniste
 Rutewka orlikolistna to  piękna, rzadko spotykana roślina okrzaczastym pokroju. Posiada wzniesione kępiaste pędy zakończone kiściami puszystych kwiatów. Stanowisko od półcienistego do słonecznego, gleba umiarkowanie wilgotna, żyzna. Zastosowanie na kwiat cięty, do obsadzania grup bylinowych.
Thalictrum delavayi Rutewka dwuskrzydłowa
kod: T522 wys. 120-140 cm kolor: różowe kwitnie: VII-VIII stanowisko: półcieniste
 Bardzo efektowny w okresie kwitnienia gatunek rutewki pochodzący z Chin. Łodygi kwiatowe są silnie rozgałęzione w okazałe wiechy pięknie wyglądające na tle ciemnozielonej roślinności. Ten gatunek rozwija się doskonale w lekkim cieniu na stale wilgotnej, żyznej i kwaśnej glebie z dużym udziałem próchnicy liściowej lub torfu.
Trollius europaeus Pełnik europejski
kod: T523 wys. do 90 cm kolor: żółte kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne, pólcieniste
 Wartościowa bylina do sadzenia w pobliżu zbiorników wodnych i na rabatach o żyznej, próchniczno-gliniastej, średnio wilgotnej do mokrej przez całe lato glebie. Kwiaty średnicy do 5 cm, kuliste. Wymaga stanowisk nasłonecznionych lub lekko cienistych, chłodnych.  Interesująca roślina na kwiat cięty.
Thymus citriodorus ‘Doone Valley‘ Macierzanka cytrynowa
kod: T524 wys. 15 cm kolor: fioletowe kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne
 Ta odmiana macierzanki cytrynowej cechuje się zwartym pokrojem i intensywnym, cytrynowym aromatem. Na skalniakach warto wybrać dla tej ozdobnej z liści macierzanki, miejsca niżej położone, osłonięte od wiatru. Sadzić ją należy w lekkiej, przepuszczalnej glebie z niewielkim dodatkiem kompostu, najlepiej zasadowej
Tiarella wherryi Tiarella
kod: T525 wys. do 30 cm kolor: białe kwitnie: V-VI stanowisko: półcieniste, cieniste
 Cieniolubna bylina, rośnie w kępach, nie wędruje. Liście czerwonawe jesienią. Tiarella jest bardzo interesującą, godną polecenia, rośliną zadarniającą, nadającą się do wysadzania w cieniu drzew lub krzewów. Najlepiej rośnie na stanowiskach umiarkowanie wilgotnych, dobrze zdrenowanych i próchnicznych.
Trollius chinensis ‘Goldkönigin‘ Pełnik chiński
kod: T526 wys. do 90 cm kolor: żółte kwitnie: VI-VIII stanowisko: słoneczne, półcieniste
 Wartościowa bylina do sadzenia w pobliżu zbiorników wodnych i na rabatach o żyznej, próchniczno-gliniastej, średnio wilgotnej do mokrej przez całe lato glebie. Kwiaty złoto-żółte średnicy 4-5 cm, charakteryzują się sterczącymi, długimi miodnikami, dwa razy dłuższymi od pręcikówi nadają się do cięcia.
 Trollius pumilus  Pełnik drobny
kod: T527 wys. 5-25 cm kolor: żółte kwitnie: VI-VII stanowisko: słoneczne, półcieniste
 Niska bylina przydatna do wysadzania u stóp skalniaka, na granicy z oczkiem wodnym lub strumykiem. Wymaga podłoża próchniczno-glinasto-torfowego, wilgotnego. Stanowisko zależne od podłoża; im wilgotniejsze, tym roślina znosi większe nasłonecznienie. Na glebach suchych lub wysychających latem przestaje kwitnąć i zamiera. Ma żółte kwiaty przypominające kaczeńce.
 Thymus serpyllum „Coccineus”  Macierzanka piaskowa
kod: T528 wys. 5-10 cm kolor: fioletowe kwitnie: V-VI stanowisko: słoneczne
 Zimozielona krzewinka o pędach płożących się po powierzchni gruntu. Liście jasnozielone. Niewymagająca! Najefektowniej wygląda kiedy rośnie w silnym nasłonecznieniu, na glebie prawie jałowej. Stosowana w ogrodach skalnych w dużych grupach.
 Tradescantia x andersionania  Trzykrotka wirgilijska
kod: T529 wys. 40-80 cm kolor: fioletowe kwitnie: IV-IX stanowisko: słoneczne, półcieniste
 Roślina wieloletnia o prostych lub nieco pokładających się pędach i wąskich, lancetowatych liściach. Kwiaty zamykają się na noc i podczas deszczu. Lubi stanowiska nasłonecznione i półcieniste. Bujna, długo kwitnąca bylina, stosowana do obsadzeń brzegów oczek, strumyków i rabat, gdzie gleba jest wystarczająco wilgotna i żyzna.
 Tradescantia x andersionania  Alba  Trzykrotka wirgilijska
kod: T530 wys. 40-60 cm kolor: białe kwitnie: VII-VIII stanowisko: słoneczne, półcieniste
 Roślina wieloletnia o prostych lub nieco pokładających się pędach i wąskich, lancetowatych liściach. Kwiaty zamykają się na noc i podczas deszczu. Lubi stanowiska nasłonecznione i półcieniste. Bujna, długo kwitnąca bylina, stosowana do obsadzeń brzegów oczek, strumyków i rabat, gdzie gleba jest wystarczająco wilgotna i żyzna.
 TRICYRTIS hirta Masamunei  Trójsklepka
kod: T531 wys. 40-50 cm kolor: fioletowe kwitnie: VIII-IX stanowisko: cieniste, półcieniste
 Pochodząca z Japonii roślina cienistych lasów. Łodygi sztywne, wyprostowane pokryte szeroko lancetowatymi, owłosionymi liśćmi. Późnym latem i jesienią na szczytach pędów rozwijają się bardzo oryginalne kwiaty  z mnóstwem purpurowych kropek. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje świetlistego cienia oraz żyznego, próchnicznego podłoża o pH zbliżonym do neutralnego lub lekko kwaśnym.