Metody płatności

Obsługujemy płatności:

 • Przelew bankowy
 • Płatności przy odbiorze
 • Szybkie przelewy internetowe
 • Płatności PayPal
 • Płatności kartą kredytową
 • BLIK

 

Więcej informacji

OGRODNICTWO W STYCZNIU: ZADANIA DO WYKONANIA W TYM MIESIĄCU 0

OGRODNICTWO W STYCZNIU

Początek nowego roku zawsze wprowadza w tryb planowania, a ogród nie jest wyjątkiem. Jednak w tym miesiącu w ogrodzie jest jeszcze wiele do zrobienia. Ogród zamarł, ale to idealny czas, aby nadrobić zaległości w wykonywaniu wszystkich prac, których nigdy nie wykonujemy w pracowitych miesiącach.

Oto kilka idealnych prac ogrodniczych do wykonania w styczniu, które zapewnią dobry początek ogrodnictwa w tym roku.

 • PRZYGOTUJ NASIONA

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest świetny czas na uporządkowanie pakietów nasion. Sprawdź daty zasiania na każdym opakowaniu. Ogólna zasada jest taka, aby wyrzucić wszystko, co jest nieaktualne, ponieważ prawdopodobieństwo kiełkowania nasion będzie mniejsze. Powiedziawszy to, jeśli chcesz zaryzykować, możesz je zasadzić i zobaczyć, czy rosną. Sortuj nasiona według miesiąca, w którym je sadzisz; Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu wiosną, kiedy w ogrodzie robi się dużo rzeczy.  Na koniec zrób listę zakupów nasion, które musisz kupić, abyś był gotowy do wyjścia, gdy pogoda się ociepli.

 • KONSERWACJA NARZĘDZI OGRODOWYCH

Spokojniejsze miesiące w ogrodzie to dobry czas, aby poświęcić trochę uwagi narzędziom ogrodowym. Usuń wszelki brud, jeśłi jest taka potrzeba naoliw zawiasy i sprężyny oraz naostrz ostrza. 

 • UPORZĄDKUJ SWOJE DONICZKI

Kolejnym zadaniem na spokojny miesiąc jest porządkowanie doniczek. Po posortowaniu doniczek ułóż je w stosy, aby zaoszczędzić miejsce w szopie i ułatwić dostęp do nich. Możesz również przygotować wszelkie plastikowe etykiety roślin na sezon wegetacyjny, myjąc je i używając acetonu, aby usunąć wszelkie napisy. Po zakończeniu szorowania dokładnie je wypłucz.

 • UPORZĄDKUJ ŚCIEŻKI OGRODOWE

Ścieżki mogą szybko zostać zaatakowane przez chwasty lub trawę, więc w tym miesiącu zajmij się nimi. Przycinaj wszystkie krawędzie trawy i usuwaj chwasty ręcznie. Jeśli twoje ścieżki są otoczone wiórami kory, sprawdź, czy to również wymaga uzupełnienia.

 • WSPARCIE ZIMOWEJ PRZYRODY

Nadal pomagaj lokalnej dzikiej przyrodzie przetrwać zimę w tym miesiącu. Zapewnij  nasiona dla ptaków lub utwórz własne karmniki dla ptaków i regularnie je uzupełniaj. Możesz także pozostawić nienaruszony obszar ogrodu, zamiast wycinać martwe rośliny. Zapewni to łodygi nasion do żerowania dla ptaków oraz opadłe łodygi dla małych ssaków, żab, ropuch i owadów, w których mogą się schronić.

 • ZAPLANUJ TEGOROCZNY OGRÓD

Nawet jeśli pogoda jest okropna, nadal możesz naprawić ogród w pomieszczeniu, wykonując pewne planowanie. Pomyśl o obszarach ogrodu, które chciałbyś ulepszyć, roślinach, które rosły dobrze (lub nie tak dobrze) w zeszłym roku i wszelkich ważnych projektach, które masz na myśli. Pomoże ci to zaplanować swój czas na kilka następnych miesięcy, a także da ci skupienie, gdy dasz się ponieść zakupom roślin!

 • PRZYCINANIE

Teraz jest dobry czas na przycinanie jabłoni i gruszy. Staraj się usuwać martwe, chore lub uszkodzone gałęzie, a także usuwać gałęzie, które ocierają się o siebie. Czarną porzeczkę można również przycinać w tym miesiącu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Usuń mniej więcej jedną czwartą starych łodyg. W tym miesiącu możesz też posprzątać krzewy róż. Usuń martwe, uszkodzone lub krzyżujące się łodygi i przytnij gałęzie z powrotem do poziomu tuż nad pączkiem.

 

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl