Metody płatności

Obsługujemy płatności:

  • Przelew bankowy
  • Płatności przy odbiorze
  • Szybkie przelewy internetowe
  • Płatności PayPal
  • Płatności kartą kredytową
  • BLIK

 

Więcej informacji

LUTY W OGRODZIE 0
LUTY W OGRODZIE

OGRODNICTWO W LUTYM

Ogrodnictwo w lutym to połączenie planowania na wiosnę i zdobycia przewagi w pracach ogrodniczych, które przyniosą dywidendę w dalszej części roku. Oto nasza propozycja zadań ogrodniczych w lutym.

UPORZĄDKUJ CIEMIERNIKI

Ciemierniki to wspaniałe rośliny do ogrodu późno zimowego. Mają piękne kwiaty i śliczne liście.

Jeśli masz ciemierniki w swoim ogrodzie, nadszedł czas, aby upewnić się, że możesz zobaczyć tegoroczne kwiaty w najlepszym wydaniu. Aby to zrobić, wystarczy usunąć stare liście z każdej rośliny. Zwróć także uwagę na plamistość liści, usuwając wszelkie liście z okrągłymi brązowymi plamami.

Ciemierniki tolerują większość warunków, ale uwielbiają dobrze przepuszczalne miejsca, które nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podobnie jak w przypadku wszystkich roślin zimowych, myślę, że dobrym pomysłem jest sadzenie ich w miejscu, w którym można je zobaczyć z domu, jeśli to możliwe. Są szanse, że o tej porze roku nie będziesz często wychodzić na zewnątrz, a dzięki temu będziesz mógł czerpać maksimum radości z pięknych kwiatów.

 

ZAPLANUJ LISTĘ RZECZY DO ZROBIENIA W TYM ROKU

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wykorzystaj fakt, że w tej chwili niewiele dzieje się na zewnątrz, aby zaplanować, co zamierzasz uprawiać lub zmieniać w ogrodzie w tym roku. Wycieczka do centrum ogrodniczego, godzina spędzona z katalogiem nasion lub trochę czasu na przeglądanie Internetu dostarczy Ci wielu pomysłów i inspiracji. 

PRZYCINANIE

Gdy nie ma już śniegu w ogrodzie, a zostawiłeś nieprzycięte byliny jesienią możesz je wszystkie wyciąć w tym miesiącu. Użyj  sekatorów, aby przyciąć je na poziomie gruntu - zachowaj ostrożność, jeśli robisz to, jeśli roślina już wytwarza nowe pędy u podstawy.

W tym miesiącu możesz też posprzątać krzewy róż. Usuń martwe, uszkodzone lub krzyżujące się łodygi i przytnij gałęzie z powrotem do poziomu tuż nad pączkiem. 

Luty to ostatnia szansa na przycięcie drzew i krzewów, zanim zakończą swoją fazę uśpienia i zaczną produkować nowy wzrost. Usuń wszystkie martwe, chore lub uszkodzone gałęzie, a także wszelkie gałęzie, które ocierają się o siebie.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl