Metody płatności

Obsługujemy płatności:

  • Przelew bankowy
  • Płatności przy odbiorze
  • Szybkie przelewy internetowe
  • Płatności PayPal
  • Płatności kartą kredytową
  • BLIK

 

Więcej informacji

Marzec w ogrodzie 0
Marzec w ogrodzie

☀️☀️☀️Wiosna już prawie tu jest! ☀️☀️☀️
Dni stają się coraz dłuższe, ziemia robi się cieplejsza.
🌿🌿Marzec to miesiąc nowych początków w przyrodzie. 🌿🌿
👩‍🔧👩‍🔧Sezon ogrodniczy zbliża się coraz większymi krokami i jest wiele rzeczy, które polecamy robić w ogrodzie.

✅Przygotuj swoją glebę.
-Usuń wszystkie chwasty, aby zachować czystą i jednolitą powierzchnię.
-Gleba nadaje się do uprawy wiosną, dlatego dobrze jest dodać kilka centymetrów warstwy kompostu lub dobrze zgniłego obornika na wierzchnią warstwę, aby przygotować ją na nadchodzący sezon wegetacyjny.

✅Przycinaj
-Marzec zwiastuje koniec uśpionej zimy. To sprawia, że jest to idealny czas na przycinanie wszystkich drzew i krzewów, z jednym wyjątkiem - sosen.
Pozwól ich nowemu wzrostowi rozwinąć się i rozkwitnąć, aż młode igły osiągną połowę pełnego rozmiaru przed przycięciem.
-Zarośnięte krzewy można odmłodzić poprzez przycięcie wszystkich pędów do poziomu gruntu, aby pobudzić powstające krzewy do pojawienia się. Ważne jest, aby wykonać ten proces teraz i nie opóźniać go do momentu zakończenia kwitnienia.
-Wiąz, brzoza, klon i orzech czarny mają tendencję do wydzielania soku podczas przycinania pod koniec lutego ze względu na wpływ ciśnienia wody na dolną warstwę wilgotnej gleby. Chociaż nie zaszkodzi to samej roślinie, możesz rozważyć przycięcie tych drzew w drugim tygodniu marca.

✅Sadź drzewa i krzewy owocowe
-Sadź jabłonie i wiśnie w słonecznym, ale osłoniętym miejscu i wykonuj późne sadzenie miękkich, soczystych owoców, takich jak malina, agrest i truskawka.
-Maliny przyciąć do poziomu gruntu, aby pobudzić nowe pędy, które ostatecznie owocują jesienią. Upewnij się również, że pędy borówki są karmione nawozem dla roślin wrzosowatych .

✅Cebule roślinne
-Jest to czas, w którym wcześnie kwitnące cebulki, takie jak dalie, krokusy i hiacynt, należy wyjąć z magazynu w celu pozostawienia liści, aby naturalnie przerwać spoczynek.
-Sadzić delikatne cebulki bulw begonii w doniczce zawierającej wilgotny kompost, zakrywając tylko wierzch. Doniczki te najlepiej przechowywać w dobrze oświetlonych miejscach i od czasu do czasu podlewać, gdy podłoże wysycha. Gdy tylko pędy się wydłużą, należy je sadzić pojedynczo.
-Możesz także zacząć przesadzać przechowywane pelargonie. Ciepłe, słoneczne dni stymulują nowy wzrost i sprawiają, że rośliny stają się pełniejsze, zanim nadejdzie lato.

✅Podziel byliny
-Tuż przed rozpoczęciem nowego wzrostu jest idealny czas na wykopanie i podzielenie większości wieloletnich kwiatów, które rosną poza tym, gdzie chcesz. Jak najszybciej ponownie zasadzić podzielone kępy i dobrze je podlać w ich nowym domu.
-Wyjątkiem są byliny wczesne, które już kwitną - lub które są w pąkach i wkrótce będą gotowe do kwitnienia. Najlepiej podzielić je po kwitnieniu lub wczesną jesienią.

✅Wyeliminuj szkodniki ogrodowe
-Eliminacja hibernujących szkodników we wczesnych dniach marca może uratować ogród przed kłopotami w nadchodzących miesiącach lata.
-Zbadaj korony swoich wieloletnich roślin, a znajdziesz ślimaki, robaki i kolonie mszyc kulące się w zamkniętych przestrzeniach, chroniąc się na zimę.
-Jeśli nadal nie uprzątnąłeś doniczek z poprzedniego roku z letniej rabaty, lepiej zrób to teraz i uważaj na larwy, które mają tendencję do rozwijania się na kompoście i żerują na korzeniach. Zniszcz wszystko, co napotkasz.

✅Przygotuj swój trawnik
-Nic nie psuje piękna dobrze utrzymanego łóżka ogrodowego niż wytarty trawnik leżący obok. Trawniki cierpią z powodu gromadzenia się mchu, gruzu i gnicia roślin w ponure zimowe dni, więc marzec to prawdopodobnie najlepszy czas, aby temu zaradzić.
-Możesz zacząć od wyciągnięcia całej martwej trawy, mchu i nagromadzonego bałaganu. Jeśli pozostaną, mogą szybko skondensować, tworząc nieprzepuszczalną wodoodporną warstwę na wierzchniej warstwie gleby.
-Dodatkowo upewnij się, że wykopałeś korzenie wieloletnich chwastów. Jeśli trawnik jest już założony, wykonaj pierwsze cięcie w sezonie; ale zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że trawa nie jest zbyt mokra.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl