pxBezpieczne zakupy

logo przelewy24

  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

baner Jarzmianka

Jarzmianka – sadzonki

Jarzmianka – sadzonki to dostępny w naszej ofercie produkt, który cieszy się popularnością wśród pasjonatów ogrodnictwa. Jarzmianka większa (Apium graveolens var. secalinum) jest byliną z rodziny selerowatych, której rodzaj obejmuje dziewięć gatunków, z których tylko jeden występuje naturalnie w Polsce. Roślina ta osiąga wysokość do 1 metra i tworzy rozrastające się w duże kępy. Jej kwiaty są bardzo drobne, ale całe kwiatostany są pokryte tak, że przypominają jeden, dosyć duży kwiat. Posiada delikatną, cienką łodygę, z której wyrastają palczasto podzielone liście. Kwiaty jarzmianki większej występują w różnych kolorach, od białego i kremowego po różowy i purpurowy.

.Jarzmianka większa jest rośliną o niskich wymaganiach i stosunkowo łatwa w uprawie. Preferuje częściowo nasłonecznione stanowisko i żyzną, przepuszczalną glebę. Należy regularnie nawadniać roślinę, zwłaszcza w okresach suszy. Latem można ją dodatkowo nawozić kompostem. Roślina jest odporna na niskie temperatury i nie wymaga specjalnej ochrony zimą, chociaż młode rośliny można okryć gałązkami. Jest również mało podatna na choroby, szkodniki i zanieczyszczenia powietrza oraz gleby.

Odmiany jarzmianki większej

W naszej ofercie znajdziesz także dwie odmiany jarzmianki większej: Burgundy Manor (różowo-czerwona) i Snow Star (biała). Jarzmianka większa doskonale komponuje się z innymi bylinami i może być uprawiana na rabatach. Może być także stosowana na skalniakach, pod warunkiem że są tam inne rośliny o podobnych wymaganiach dotyczących zacienienia i wilgotności.

Zachęcamy do kontaktu – chętnie doradzimy przy wyborze odpowiednich sadzonek!

px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl