pxBezpieczne zakupy

logo przelewy24

  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

baner Piwonia

Oferujemy sadzonki piwonii w doniczkach. Klienci mogą kupić u nas m.in. piwonie delikatne Red (Paeonia tenuifolia Red). Koszty sadzonek to 140 zł. Rośliny te potocznie nazywane są piwoniami koperkowymi. Wyróżniają się ciekawymi, czerwonymi kwiatami i są rzadko spotykane. Paeonie tenuifolie są całkowicie odporne na mróz. Charakteryzują się krzaczastym pokrojem oraz delikatnymi liśćmi, które przypominają koper.

Piwonie doniczkowe zazwyczaj kwitną w maju i czerwcu, a ich kwiaty są pojedyncze. Rośliny te powinny być uprawiane w słonecznych miejscach. Konieczne jest też posadzenie ich w przepuszczalnych, żyznych glebach, o umiarkowanej wilgotności. Warto dodać, że rośliny te nie lubią przesadzania w inne miejsca. Piwonie delikatne Red osiągają wysokość około 50 – 60 cm.

Jakie są najczęściej uprawiane piwonie?

Piwonie to rośliny długowieczne. Do najczęściej uprawianych zaliczają się Paeonie bylinowe, krzewiaste oraz mieszane. Naturalnie występują w Europie, Azji oraz na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Wśród roślin bylinowych wyróżnić można np. piwonie chińskie, lekarskie oraz delikatne. Różnią się one od siebie kształtami kwiatów. Mogą być one pełne, półpełne, pojedyncze lub anemonowe.

Pielęgnacja piwonii polega na ściółkowaniu, usuwaniu przekwitłych kwiatostanów, podlewaniu w ciepłe dni, a także wykonaniu podparcia, które uchroni rośliny przed złamaniem. Ponadto wskazane jest dzielenie starych i słabo kwitnących kwiatów. Trzeba też uważać na grzyby oraz szkodniki, które atakują rośliny.

Więcej informacji o sadzonkach piwonii oraz ich uprawie udzielą pracownicy naszej firmy. Zapraszamy do kontaktu.

px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl